Товарів, відповідних вашому запиту, не знайдено.


Як вибрати і купити водостічну систему

Багато домовласників сприймають водостоки як декоративний елемент. І їх можна зрозуміти: будинок із надійним вимощенням і якісно покладеним покрівельним покриттям витримає будь-які опади. Хіба що фасади будинку і доріжки навколо нього можуть бути підмочені і розмиті під час тривалих дощів. І все ж купити водостічну систему краще ще на етапі облаштування даху. Адже довге зволоження фасадів, вимощення і фундаменту не може не позначитися на надійності конструкцій.

Сучасний водостік – це на диво просте рішення з безліччю компонентів, яке може зібрати за принципом конструктора будь-яка людина з мінімальним досвідом і навичками в будівництві. Головне завдання системи труб і ринв – відвести талі і дощові води з даху в зливову каналізацію або прямо в ґрунт. При цьому якість роботи водостоків визначається не тільки надійністю і правильністю їхньої установки, а й попередніми підрахунками і визначенням перетину труб і ринв.

Для того щоб вибрати і купити водостічну систему, потрібно врахувати передбачувані обсяги атмосферних опадів, а також форму, кут нахилу і площу даху. Існує кілька методик прорахунку водостоків, які застосовують фахівці. Проте в найпростіших випадках для односхилих, двосхилих і чотирисхилих дахів вибрати і купити водостічну систему можна, орієнтуючись на таблиці та елементарні формули виробників, які оптимізовані під кліматичні умови України.

Читати більше...

Два різновиди сучасних водостоків

Традиційно для водостічних систем використовували труби і ринви з тонкої листової сталі – жерсті. Їхній основний недолік – недостатня стійкість до корозії. Сучасні водостоки роблять із використанням полімерних матеріалів або кольорових металів, які мають чудовий захист від руйнування під дією вологи і кисню.

При бажанні купити водостоки найчастіше вибирають систему з полівінілхлориду (ПВХ) або зі сталі, яку покривають тонкою захисною плівкою на основі пластизолу, пуралу або поліестеру. Більш дорогі і статусні рішення частіше припускають можливість купити водостоки з міді, алюмінію або титан-цинку. Проте  придбання таких водостоків зазвичай – результат індивідуального проектування і дизайну котеджу, виконаного професіоналами. У будь-якому разіводостоки з кольорових металів – не масове рішення.

Як вибрати і купити водостоки з ПВХ

Найбільшого поширення в приватному секторі отримали водостоки із пластику (ПВХ). Основні аргументи за те, щоб купити водостічну систему з ПВХ, – не тільки прийнятна ціна і чудова стійкість матеріалу до корозії, а значить, і довговічність (термін служби пластикових водостоків – 30-50 років), а й великий вибір дизайнерських рішень. У продажу є багато варіантів пластикових водостічних труб і ринв різного кольору і форми.

До того ж якісні водостоки з ПВХ пофарбовані в масі, а значить пластикові деталі не вигоряють під дією сонячного ультрафіолету. При цьому водостоки характеризуються невеликою вагою, простотою монтажу і стійкістю до низьких і високих температур. Рішення купити водостоки з ПВХ приймають і тому, що вони краще металу витримують випадкові несильні удари. У тих випадках, де на сталевому водостоку залишиться вм'ятина з можливим пошкодженням захисної плівки, водостік із ПВХ прогнеться, і якщо не трісне, то поверне вихідну форму.

Головний недолік пластикових виробів – відчутна зміна лінійних розмірів під впливом перепаду температур (температурне розширення матеріалу). Жорстко з'єднані і зафіксовані елементи з полівінілхлориду можуть тріснути при різких скачках температури.

Читайте також: Вибираємо водостічну систему: ПВХ або сталь із полімерним покриттям

Тому виробники водостоків пропонують ряд технічних рішень, які компенсують лінійну зміну розмірів і оберігають водостоки від пошкодження. При бажанні купити водостічну систему зазвичай вибирають із таких варіантів:

  • пластикові водостоки з клейовим з'єднанням монтують за допомогою спеціального клею для ПВХ, який жорстко скріплює елементи водостоку. Склеювання деталей здійснюється на молекулярному рівні, і для компенсації лінійного розширення ринв доводиться використовувати розширювальні модулі. Клейове з'єднання гарантує чудову герметичність, однак його мінус в тому, що можливий ремонт водостоку вимагає значних інвестицій. Просто замінити пошкоджену деталь виходить не завжди. У багатьох випадках потрібний демонтаж окремого вузла водостоку і повторна клейова збірка кількох деталей. Тому набагато частіше домовласники вирішують купити водостоки іншого типу;
  • пластикові водостоки на прокладках збирають без клею, використовуючи для фіксації деталей і фітингів гумові ущільнювачі. Такий монтаж теж забезпечує необхідну герметичність, але при цьому ринви водостоків зберігають певну рухливість. Вони можуть трохи змінювати розмір без зміни функціональності. Заміна ж деталей водостоку на прокладках проводиться набагато простіше. Поламаний елемент просто прибирають і ставлять на його місце відповідний аналог.

Водостічна система на ущільнювачах

Головна тонкість, на яку потрібно звертати увагу при бажанні купити водостічну систему на прокладках, – матеріал ущільнювачів. Звичайна гума не гарантує надійної багаторічної експлуатації, оскільки матеріал із часом тріскається і висихає. А ось термін служби прокладок з EPDM-каучуку – 10 років і більше. Тому ми і рекомендуємо купити водостоки з ПВХ саме з EPDM-ущільнювачами.

Читайте також: Монтаж водостоків з ПВХ. Майстер-клас

Як вибрати і купити водостічну систему зі сталі

Альтернатива водостокам із ПВХ – сталеві водостоки, захищені полімерним покриттям. Завдяки пластиковій плівці вони теж чудово пручаються корозії, і при цьому перевершують водостоки з ПВХ за довговічністю (50 років і більше), надійністю і, звичайно ж, вартістю.

Рішення купити водостічну систему зі сталі зазвичай приймають для більш статусних котеджів, підбираючи солідні відтінки і форму металевих водостоків під вишукано оформлені фасади і покрівлю. На відміну від пластикових водостоків сталеві системи витримують більш високі навантаження і до того ж вони не так схильні до температурного розширення (хоча монтаж сталевих водостоків все одно виконують із використанням EPDM-прокладок).

Читайте також: Установка сталевих водостоків. Майстер-клас

Єдиний істотний мінус сталевих водостоків з полімерним покриттям – небезпека корозії, яка виникає при випадковому пошкодженні пластикової плівки. Монтаж, зберігання і транспортування сталевих водостоків проводять із граничною обережністю.

Основні компоненти водостічної системи

Головні елементи водостічної системи – горизонтальні ринви і вертикальні труби, які з'єднуються водоприймальними лійками. Проте вартість водостоку багато в чому визначається не тільки ними, але і допоміжними фітингами і деталями, які потрібні для збору водостічних систем.

Основні параметри водостоків

Потреба купити водостоки може виникнути для котеджів із покрівлею і фасадами найрізноманітнішої форми, тому для збору водостоків потрібні:

  • лійки, ринви і труби, про які вже йшлося;
  • кронштейни для кріплення ринв, а також кути і заглушки для їхнього з'єднання і оформлення;
  • хомути для монтажу труб, а також трійники і коліна для надійного сполучення деталей;
  • відливи або зливні перехідники для з'єднання труб із зливовою каналізацією;
  • захисні павуки для лійок і сітки проти сміття та листя для ринв.

Що потрібно знати, щоб прорахувати параметри водостоків

Для того щоб купити водостоки, потрібно знати діаметр (перетин) труб і ринв, а також визначити необхідну кількість водостічних лійок і труб. Точний прорахунок параметрів системи повинен робити фахівець, проте приблизно прикинути його характеристики можна самостійно.

Перетин труб і ринв визначають виходячи з площі схилу даху:

  • для дахів площею до 55 м2 можна використовувати ринви Ø 90-120 мм і труби Ø 50-75 мм;
  • для дахів площею від 55 м2 до 95 м2 – ринви Ø 120-135 мм і труби Ø 80-100 мм;
  • для дахів площею понад 95 м2 – ринви Ø 130-180 мм і труби Ø 100-125 мм.

Читайте також: Розрахунок і установка водостоків для приватних будинків

Кількість зливних лійок теж вибирають виходячи з площі схилу даху і довжини ринв. Наприклад, для схилу двосхилого даху достатньо однієї лійки і водостічної труби в кінці ринви, якщо довжина схилу менше 10 м. А для схилів довжиною від 10 до 20 м потрібні будуть дві лійки. Максимальна відстань між лійками – 20 м.

Купити водостічну систему Galeco зі сталі або ПВХ можна з доставкою по Львівській області. Доставка можлива в міста Буськ, Броди, Жовква, Кам'янка-Бузька, Радехів, Червоноград, Яворів, Новояворівськ, Самбір, Дрогобич, Стрий.