Топ-5 помилок при будівництві будинків із газобетону

Газобетон став одним із найпопулярніших стінових матеріалів в малоповерховому будівництві. Його вибирають за легку вагу, чудові теплоізоляційні характеристики, простоту і легкість монтажу, а також за високу швидкість укладання.

Але професійних бригад із достатнім досвідом роботи з газобетоном не так багато. Звідси – велика кількість помилок, які допускають під час будівництва.

1. Неправильне укладання нижнього ряду газоблоків

Одна з найбільш поширених помилок, що допускаються при укладанні газобетону, – монтаж першого ряду газоблоків на недостатньо високий фундамент без використання гідроізоляції.

При будівництві з газобетону висота фундаменту над рівнем землі повинна складати мінімум 50 см. Тільки так вдасться захистити газоблоки від дії вологи.

Укладання нижнього ряду газоблоків

Крім того, нижній ряд елементів укладають не на клей, а на класичний цементний розчин товщиною не менше 2 см. Споруду до того ж обов’язково захищають горизонтальною гідроізоляцією, яку укладають на фундамент.

Читайте також: Як вибирати газобетонні блоки

2. Неправильний вибір розчину для кладки

Для укладання газобетону слід застосовувати спеціальні тонкошарові клейові розчини, які забезпечують надійне з’єднання газоблоків без утворення містків холоду. Товщина швів при цьому складає всього 2-3 мм.

Розчин для кладки газоблоків

На жаль, не усі майстри мають навички використання клею і нерідко кладуть газоблоки на звичайний цементно-піщаний розчин, товщина швів при використанні якого – 8-10 мм. Внаслідок цього спостерігається серйозне зниження теплоізоляційних характеристик стіни і промерзання газоблоків, адже цементний розчин проводить тепло набагато сильніше газобетону.

В крайньому випадку, для кладки газоблоків на товстий шов можна використати спеціальні теплі суміші, вибір яких повинен здійснювати фахівець.

Читайте також: Кладка стін з газобетону. Все що потрібно знати

3. Неправильні вибір і укладання газоблоків

Зведення малоповерхових будівель із газобетону необхідно проводити за розрахунком, використовуючи газоблоки щільністю від D300 до D600 з межею міцності не нижче В2, а краще – В2,5. Вибрані газоблоки мають бути одного розміру з максимальними відхиленнями в геометричних параметрах не більше 3 мм, без видимих дефектів і ушкоджень.

Укладання газоблоків

Принципи укладання профільованих («паз-гребінь») і звичайних блоків відрізняються. У першому випадку клейовим розчином повністю заповнюють тільки горизонтальні шви, а вертикальні не заповнюють або заповнюють частково. При укладанні ж звичайних непрофільованих газоблоків повністю заповнюють і горизонтальні, і вертикальні шви.

Також обов’язково слід здійснювати перев’язку швів, зрушуючи газоблоки в сусідніх рядах мінімум на 8 см.

Читайте також: Теплий газобетон Ytong Forte має збільшену межу міцності на стискання

4. Відсутність армування окремих зон

Газобетон відрізняється невисокою міцністю на вигин і вимагає армування. На блоковий і пальовий фундамент по периметру укладають монолітний залізобетонний армований пояс.

Армування газобетону

Посилення потребує і кладка. Армують нижній ряд віконних отворів, опорну поверхню перемичок, опорний ряд для укладання перекриттів. Нерідко за розрахунком армують перший ряд кладки і довгі стіни, а в деяких випадках проводять посилення кожного четвертого ряду.

Для армування газобетону застосовують металеву арматуру діаметром 8-10 мм, яку укладають в дві паралельні штроби шириною 20 мм і глибиною 30-40 мм. Борозни заповнюють розчином кладки і утоплюють в них арматуру.

Читайте також: Новий газобетон Ytong Energo+ відповідає європейським стандартам енергоефективності

5. Неправильні облицювання та утеплення стін

Треба розуміти, що армування погіршує теплоізоляційні характеристики стін, і для того, щоб у будівлі не з’являлися містки холоду, посилені залізобетоном зони слід утепляти. Залізобетонний армопояс зазвичай розраховують так, щоб можна було покласти утеплювач із зовнішнього боку врівень зі стіною. Перемички і інші елементи, які заливають бетоном, можна утепляти зсередини U-подібного блоку.

Утеплення стін із газобетону

Крім того, при зовнішньому облицюванні газобетону рекомендується наносити дихаючі матеріали, паропроникність яких вища за паропроникність газоблоків. Інакше стіни накопичуватимуть вологу і на них з’явиться пліснява і грибок. Для навісних та тришарових конструкцій відповідно до технології потрібно передбачити вентиляційний проміжок.

Придбати газоблоки Ytong можна у Львові, вул. Городоцька, 300 («Метро Кеш енд Керрі») та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17. Телефон: (067) 208-08-03.

3,770.00  грн/м³

Стінові блоки Стоунлайт

Газоблок стіновий СТОУНЛАЙТ 600×200×250

3,470.00  грн/м³

Стінові блоки Стоунлайт

Газоблок стіновий СТОУНЛАЙТ 600×200×300

3,470.00  грн/м³

Стінові блоки Стоунлайт

Газоблок стіновий СТОУНЛАЙТ 600×200×375

3,470.00  грн/м³

Стінові блоки Стоунлайт

Газоблок стіновий СТОУНЛАЙТ 600×200×400

3,470.00  грн/м³
11,124.00  грн/м³
11,203.00  грн/м³
11,021.00  грн³/м³
11,339.00  грн/м³

Інструменти для газобетону

Штроборіз для газоблоків ручний YTONG

1,135.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Терка для шліфування YTONG

1,600.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Рубанок для газоблоків YTONG

1,870.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Кельма YTONG 48 см

1,320.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Кельма YTONG 36,5 см

1,150.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Кельма YTONG 20 см

1,045.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Кельма YTONG 11,5 см

495.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Кельма YTONG 7,5 см

395.00  грн/шт.