Одношарові стіни з газобетону: теплий будинок без містків холоду

Одношарові зовнішні стіни з газоблоків мають найбільшу функціональність. Їхні властивості забезпечують добротну статику, захист від негоди і теплоізоляцію сучасних енергоефективних будов. Гідний теплозахист одношарових зовнішніх стін з газобетону дає змогу значно економити енергію.

Оптимальна теплоізоляція при високій несучій здатності – основна мета виробників газоблоків. Це необхідно для того, щоб для будь-яких типів будівель вимоги до енергозбереження були задоволені без додаткових заходів.

І одношарові стіни з газобетону задовольняють усім вимогам до енергоефективності. Стіна з газобетону товщиною 36,5 см, що має показник коефіцієнта опору теплопередачі R>3,3 м2К/Вт, відповідає всім вимогам до енергозбереження. При цьому енергоефективні газоблоки товщиною 48 см, які мають показник коефіцієнта опору теплопередачі R>5 м2К/Вт, якнайкраще підходять для енергоефективного будівництва.

Відсутність містків холоду в одношарових стінах з газобетону

Монолітна конструкція з газобетону дозволяє уникнути появи містків холоду, тобто ділянок, що мають високу міру теплопровідності. Містки холоду можуть з’явитися в кожній будівлі, навіть там, де стіни мають хорошу теплоізоляцію і характеризуються низьким коефіцієнтом теплопровідності. Температура на внутрішній поверхні стіни на цих ділянках зазвичай буває на декілька градусів нижче, ніж в правильно утеплених місцях. Охолодження фрагментів стіни і стелі може привести до появи конденсату і, зрештою, до постійної вогкості стіни.

Читайте також: Нові вимоги до енергоефективності будівель в Україні та ЄС. Будуємо з газобетону без утеплення

Чим складніша форма будівлі, тим більше вірогідність появи містків холоду і важче правильно зробити утеплення. Якщо у будівлі залишити погано утеплені місця, втрачається увесь сенс утеплення стін, перекриттів і дахів. Містки холоду з’являються зазвичай там, де існує розрив в матеріалі стіни або шарі теплоізоляції. Наприклад:

  • в місцях стиків зовнішніх і внутрішніх стін;
  • в кутах зовнішніх стін;
  • в місцях розташування вінців перекриттів, бетонних стовпів і перемичок в зовнішній стіні;
  • в місцях, де стіни з’єднанні із дахом або покриттям;
  • в місцях установлення вікон і дверей в зовнішніх стінах.

Використання тонкошарового розчину в кладці газоблоків зводить до мінімуму небезпеку появи містків холоду в швах та одночасно зменшує витрати на будівництво. Разом з тим однакові властивості матеріалу по усіх напрямах газоблоку і відсутність необхідності в додаткових утеплюючих матеріалах забезпечують постійність енергоефективних властивостей.

Читайте також: Енергоефективне будівництво з газобетону. Як уникнути появи містків холоду

При цьому залізобетонні вінці в стінах з газоблоків утеплюють із зовнішнього боку – добірним блоком і шаром ефективного утеплювача (мінеральною ватою, пінополістиролом, піноплексом та ін.), що запобігає створенню містка холоду уздовж вінця і забезпечує однорідну зовнішню поверхню стіни під штукатурку. Правильно спроектовані вузли без містків холоду дозволяють зводити економічно ефективні і орієнтовані на майбутнє стіни.

Несуча здатність і легкість обробки одношарових стін з газобетону

Для того щоб мати можливість виступати монолітною зовнішньою стіною, матеріал повинен відповідати цілому ряду вимог, таких як: достатній опір зовнішнім навантаженням та здатність витримувати навантаження розміщених вище поверхів. Широкий спектр газоблоків забезпечує наявність блоків різної міцності, що дозволяє зводити монолітні несучі стіни двох- і трьохповерхових будинків. При цьому значення мають і показники пожежної безпеки: як негорючий будівельний матеріал газобетон відповідає всім цим вимогам і нормам для усіх типів будівель.

Майже ідеальне доповнення до одношарових стін з газобетону – обробка газоблоків за допомогою відповідної внутрішньої і зовнішньої штукатурок. Спеціально підібрана під будівельний матеріал штукатурка полегшує створення індивідуального дизайну фасаду будівлі. Таким чином, забезпечується захист від вітру всієї стінової конструкції, а також від попадання вологи в теплоізолюючий шар стіни.

Читайте також: Топ-4 варіанти облицювання газобетону

Оскільки зовнішня штукатурка служить в якості мембрани, дифузія водяної пари зсередини назовні ніколи не порушується. Внутрішня штукатурка з іншого боку забезпечує герметичність конструкції і контролює циркуляцію вологи. Внутрішня штукатурка може бути нанесена безпосередньо на газобетон тонким шаром.

Максимальна економічність будівництва одношарових стін з газобетону

Простота обробки газобетону дозволяє зводити стіни нестандартних форм і втілювати будь-які дизайнерські ідеї, які практично не мають обмежень. Якщо будуть спочатку враховані точні розміри газоблоків, технологія будівництва стане особливо економічною.

Монолітна кладка з газобетону належить до найбільш економічних конструкцій стін, оскільки необхідний рівень допустимого навантаження і необхідна теплоізоляція досягаються одночасно, що неможливо за умов використання інших будівельних матеріалів. Проста технологія будівництва економить час і знижує тим самим загальні витрати на будівництво.

Читайте також: Внутрішнє облицювання газоблоків: вибір та нанесення інтер’єрної штукатурки

Крім того, при зведенні стін будівлі стінові блоки з газобетону доповнюють армованими перемичками і U-подібними газоблоками для створення віконних отворів.

Придбати газоблоки для зведення одношарових стін можна у Львові, вул. Городоцька, 300 («Метро Кеш енд Керрі») та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17. Телефон: (067) 208-08-03.