Обираємо фінішну штукатурку. Переваги силікатних та силіконових сумішей

Тонкошарові декоративні штукатурки з шорсткою («баранек») або рифленою («короїд») поверхнею застосовують для поліпшення зовнішнього вигляду стін. Їх наносять при обробці фасаду «мокрим» методом у складі багатошарової конструкції з утеплювачем, а також в якості фінішної обробки на одношарові стіни.

Типи фінішних декоративних штукатурок

Існує декілька типів тонкошарових штукатурок, які відрізняються типом основного єднального матеріалу. Це мінеральні, акрилові, силікатні і силіконові штукатурки. Усі вони можуть бути представлені в різних колірних гаммах.

Проте вибирати тип штукатурки, орієнтуючись тільки на колір та вартість покриття, не слід. Набагато важливіше врахувати інші параметри, такі як паропроникність і гідрофобність матеріалів.

Паропроникність і стійкість штукатурок

Короїд
Короїд

Якщо штукатурку використовують у багатошаровій системі утеплення фасаду, необхідно знати, що її паропроникність має бути вища, ніж паропроникність інших складових стіни, на які наноситься суміш. Якщо в якості утеплювача використовується пінополістирол, то можна обирати будь-який тип тонкошарової штукатурки, оскільки цей теплоізоляційний матеріал має низьке значення паропроникності. А ось при використанні мінеральної вати рекомендовано застосовувати тільки силікатні, силіконові і мінеральні, але не акрилові штукатурки.

Читайте також: Утеплення стін. Основні способи теплоізоляції фасадів

Крім того, фасадна штукатурка повинна мати високу стійкість до механічних пошкоджень. І тут силікатні і силіконові матеріали виграють у менш стійких мінеральних штукатурок.

Фактура і довговічність штукатурок

Баранек
Баранек

Декоративні штукатурки завдяки всіляким домішкам і включенням характеризуються різноманітністю текстур і кольорів. Водночас різні покриття відрізняються ступенем водовідштовхування і, відповідно, різним ступенем забруднення та запилення. Найменш запилюються і найбільш відштовхують воду поверхні, оброблені силіконовими штукатурками.

Довговічність штукатурки залежить і від того, наскільки гладкою є її поверхня. Чим вона гладша, тим швидше на ній утворюються тріщини. Тому у фасадній обробці найбільше поширення отримали матеріали з шорсткою («баранек») або рифленою («короїд») поверхнею.

Силікатні штукатурки COLORSIL

Для фінішної обробки систем утеплення або для обробки бетонних панелей та штукатурок добре використовувати силікатні штукатурки COLORSIL R («баранек») та COLORSIL O («короїд») виробництва компанії Stachema. Завдяки натуральному вигляду покриття та низькому дифузійному опору матеріалів, можна застосувати штукатурки COLORSIL при реставраціях, реконструкціях та для відновлення історичних об’єктів.

Силіконові штукатурки SILCOLOR

Високі показники паропроникності та гідрофобності дозволяють використовувати силіконові штукатурки «короїд» та «баранек» для фінішної обробки систем утеплення та для декорування бетонних панелей та штукатурок. Також штукатурки SILCOLOR обирають для обробки гіпсокартонних поверхонь та інших будівельних матеріалів. Силіконові матеріали SILCOLOR відрізняються найбільшою довговічністю.

Особливості штукатурок COLORSIL та SILCOLOR

Поверхня оброблена силікатними штукатурками COLORSIL або силіконовими штукатурками SILCOLOR наділена водовідштовхуючими властивостями і довго залишається чистою. Ці штукатурки виготовляють з зерном величиною 1,5 або 2 мм. Наносять їх нержавіючим шпателем в один шар на суху, чисту, міцну поверхню без вмісту солей та біологічних пошкоджень.

Штукатурки випускають білі, з можливістю тонування згідно з фірмовим каталогом. Перед нанесенням штукатурок поглинаючі поверхні оброблюють відповідним ґрунтуючим покриттям.

Придбати штукатурки COLORSIL та SILCOLOR від компанії Stachema можна у «Максимус Центрі» за адресою: Львів, вул. Городоцька, 300 («Метро Кеш енд Керрі») або у м. Дубляни, вул. Львівська, 17.