Монтаж мансардного вікна. Проектування і установка

Після прийняття рішення про установку похилих мансардних вікон треба визначити і погодити проект розміщення конструкцій, а після купівлі відповідних виробів – зробити якісний їх монтаж.

У мансарді зазвичай облаштовують приватну зону, яка потребує якісного освітлення і вентиляції. Ці питання можна вирішити шляхом установки вертикальних вікон у фронтонах будівлі. Але часто цього виявляється недостатньо, оскільки мансардне приміщення освітлюється нерівномірно. Тому оптимальним варіантом буде використання похилих мансардних вікон.

Специфіка проектування мансардних вікон

Розмір і кількість мансардних вікон мають бути запроектовані архітектором у відповідній документації на етапі розробки проекту будинку. Щоб приміщення мансарди освітлювалося правильно, треба визначити площу, яку потрібно освітити, кількість необхідних вікон, а також вибрати розмір вікон, тип їх відкривання і висоту установки.

Освітлювана площа. Сумарна засклена поверхня мансардних вікон повинна складати не менше 10% площі підлоги мансарди. Проте для облаштування більш комфортного простору це значення можна збільшити до 12,5-15%.

Кількість вікон. Цей параметр може варіюватися, до того ж вікна за допомогою спеціальних зовнішніх окладів можна об’єднувати в горизонтальні, вертикальні і комбіновані групи. Важливо, щоб спарені за горизонталлю вікна мали загальну висоту, а об’єднані за вертикаллю – загальну ширину.

Розмір вікон. При виборі розміру похилого мансардного вікна враховують кут нахилу даху. Для пологих скатів підходять більш високі вікна, для крутих дахів – нижчі. Основний визначальний параметр – це ширина. Мансардні вікна встановлюють між кроквяними балками, і при виборі вікна для готового даху враховують, що його ширина має бути на 4-6 см менше, ніж відстань між кроквами. Якщо треба, крокви підганяють відповідно до розміру вікон. На стадії будівництва відстань між кроквами можна відрегулювати.

Висота установки. Цей параметр визначає місце розташування ручки, яка може знаходитися і вгорі, і внизу рами. У випадку монтажу вікна з верхньою ручкою відстань від підлоги повинна складати близько 1-1,1 м до нижньої частини вікна і 1,9-2,2 м до верхньої. Вікна з нижньою ручкою можна встановлювати вище – на відстані 1,2-1,3 м від підлоги. Точне місце установки залежить також від типу покрівельного матеріалу.

Відкривання. Мансардні вікна можуть бути обертальними (з центрально-обертальною стулкою, встановленою на рівні 1/2 або 3/4 висоти вікна), відхильними і обертально-відхильними.

Глибина установки. Щоб мінімізувати тепловтрати в дахах зі значним кутом нахилу, мансардні вікна втоплюють в покрівлю на глибину 3-6 см. В цьому випадку вікно виявляється охопленим тепловим контуром. Проте в дахах із малим кутом нахилу такий метод неприйнятний, адже на вікнах збиратиметься вода і сніг. Для подібних випадків розроблені системи, що дозволяють монтувати вікна, які виступають над покрівлею на 10-15 см.

Технологія монтажу мансардних вікон

Монтаж похилих мансардних вікон повинна проводити надійна будівельна компанія з ліцензією на цей вид робіт. Від правильності установки залежить надійність, герметичність і енергозберігаючі характеристики вікон. Алгоритм монтажу складається з декількох пунктів.

1. Похилі мансардні вікна зазвичай встановлюють під час будівництва, в процесі укладання покрівлі, яку здійснюють від низу до верху. Дійшовши до нижньої частини вікна, між покрівельним покриттям і вікном залишають проміжок. Для плоских матеріалів – 5-10 см, для профільованих – 10-12 см.

2. Щоб полегшити монтаж, стулку виймають з рами і кріплять до крокв за допомогою монтажних кутників, які розміщують в кутах і іноді на сторонах рами. Кутники повинні спиратися на крокви. Під час установки потрібно поєднати лінію на бічній поверхні рами з верхнім краєм обрешітки. Монтаж здійснюють на додаткову монтажну рейку, товщина якої повинна відповідати товщині обрешітки.

3. За допомогою рівня і дерев’яних клинів горизонтально виставляють нижню кромку вікна, а нижні кутники рами кріплять до крокв. У віконну коробку встановлюють стулку і регулюють положення верхньої частини рами так, щоб справа і ліворуч були однакові проміжки між стулкою і коробкою. Верхні монтажні кутники рами кріплять до крокв і знову виймають стулку.

4. По периметру рами степлером або цвяхами кріплять складові покрівельного пирогапідпокрівельну ізоляцію, паробар’єр і утеплювач.

5. Над вікном встановлюють дренажний жолоб, який поставляється в комплекті з окладом. Жолоб монтують під кутом до рами, щоб вода, яка стікає по підпокрівельній гідроізоляційній плівці, йшла убік від вікна.

6. Для з’єднання вікна з покрівлею використовують гідроізоляційні зовнішні оклади. Нижню частину окладу притискають до вікна і закріплюють. Бічні частини заводять під накладки на віконній коробці і кріплять до коробки в місці нахльостування. Верхню частину заводять на бічні частини і теж закріплюють, заповнюючи місця стику герметиком. Для герметичності використовують ущільнювачі з боків і у верхній частині окладу.

7. Завершують укладання покрівельного матеріалу по периметру вікна. Для заповнення порожнин і фіксації покриття застосовують монтажну піну (для профільованої покрівлі) або герметик (для плоскої покрівлі).

8. Стулку повертають на місце і проводять роботи усередині приміщення. Утеплювач підводять впритул до віконної коробки і трамбують по контуру. До стулки кріплять гідро- і пароізоляційні фартухи.

9. Поверх ізоляційних матеріалів встановлюють внутрішні укоси. Нижній укіс під вікном має бути строго вертикальним, а верхній над вікном – горизонтальним.

Придбати мансардні вікна можна у Львові, вул. Городоцька, 300 та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17.