Будуємо з газоблоку енергоефективний будинок. Як уникнути появи містків холоду

Містки холоду: види та місця утворення

Зазвичай, у будинках є місця, що призводять до неконтрольованої втрати тепла, так звані – містки холоду. Іноді вони сягають аж 30%. Як результат – значні витрати на оплату електроенергії. Уникнути цього можна запобігаючи утворенням містків холоду, зокрема під час проектування будинку та його будівництва.

Містки холоду: види та місця утворення

Насамперед, необхідно зазначити, що містки холоду – це елементи зовнішніх перегородок будівлі, що характеризуються низькою ізоляційною здатністю порівняно із іншими будівельними фрагментами.

Чому виникають містки холоду? Основна причина – недоліки, допущені під час проектування чи будівництва. Найчастіше вони зустрічаються у перекриттях, вікнах, цоколі, фундаменті та навісі, що призводить до надмірної втрати тепла.

Фахівці розподіляють містки холоду на точкові та лінійні. Перші виникають внаслідок використання іншого матеріалу, зокрема під час застосування елементів з’єднання для монтажу ізоляції, а лінійні трапляються, в основному, на поверхнях зовнішніх перегородок, що властиво для з’єднання стін та фундаменту, периметрів вікон та дверей, крокв похилих дахів.

Щодо походження, містки холоду розподіляють на:

  1. Геометричні – виникнення яких пов’язане із геометрією будинку, зокрема у таких кутах, де зовнішня поверхня (яка є площею віддавання тепла) значно більща за площу постачання. З уваги на це, містки холоду є у кожному зовнішньому куті.
  2. Структурні – що виникають як наслідок зміни термоізоляції, застосуванням певних технологій будівництва чи використання окремих матеріалів. До прикладу – біля віконних чи дверних перемичок, поруч із залізобетонними стовпами.

Містки холоду – у чому їхня загроза?

Як свідчить практика, навіть у енергозберігаючих будинках містки холоду так чи інакше з`являтимуться, хоч у тепловому балансі загалом їхнє значення буде не таким значним. Проте, слід зменшувати площу та кількість містків холоду до мінімуму. Зазвичай, уникнути містків холоду можна завдяки забезпеченню безперервності теплоізоляції, враховуючи, що тепло виходить шляхом найменшого опору із простору, який обігрівається, ззовні.

Читайте також: Міфи і правда про недоліки газобетону. Чи поглинають газоблоки вологу?

Результатом охолодження будівельних перегородок, до якого призводить наявність містків холоду, є значна втрата тепла. Окрім цього, у місцях наявності містків холоду утворюється конденсат, виникає грибок, з’являється пліснява, оскільки конструкційні та ізоляційні матеріали набирають вологи.

Ще одна загроза – можливість пошкодити елементи конструкції будинку, зокрема у місцях невідповідно утеплених з’єднань перекриття та балконних плит. Різниця температур між зовнішніми та внутрішніми елементами будівлі, де виникають містки холоду, спричиняє вихолодження перегородки. Збільшення витрат на обігрів приміщень – ось найбільш очевидний наслідок неконтрольованого витікання тепла.

Енергоефективний будинок з газоблоку. Як цього досягти?

Дбати про якнайменшу кількість містків холоду – завдання проектувальників та будівельників на кожній ланці їхньої роботи. Початок будівництва – найбільш оптимальний час для усунення містків холоду.

Тут запорукою успіху стануть матеріали із високою термоізоляційною здатністю. Скажімо, із таким показником, як і у блоків Ytong Energo з коефіцієнтом теплопровідності λ = 0,095 Вт/(мК), що необхідно для мінімалізації містків холоду, які виникають на стиках несучих стін та фундаменту.

Вкрай важливо мати на увазі, що завдяки викладенню першого шару стіни із тих блоків, що мають менший теплопровідний коефіцієнт λ, аніж блоки наступних шарів, ви зможете суттєво зменшити лінійний місткок, який утворєються на стиках підлогових плит, фундаменту, а також зовнішніх стін.

Читайте також: Нові вимоги до енергоефективності будівель в Україні та ЄС. Будуємо з газобетону без утеплення

Застосування газобетонних блоків Ytong Energo+ , із шириною 48 сантиметрів, гарантує отримання одношарової стіни, коефіцієнт теплопроникнення якої становитиме U = 0,17 Вт/(м2К). Крім цього, зважаючи на точність розмірів кожного елементу Ytong, ви можете бути впевнені, що частка швів у стін буде меншою, ніж 1 відсоток.

Поради по будівництву без містків холоду

Оптимізувати свої витрати, зокрема ті, що стосуються обігріву житла, прагне кожен. І досягти такого ефекту можна вже від початку будівництва – уникаючи появи містків холоду уже на етапі проектування житла.

Що забезпечує необхідну щільність? Звичайно, зовнішні перегородки будинку. Підтримувати допустимий рівень вологості приміщень може ретельно спроектована та реалізована механічна вентиляція. Також рекомендовано застосовувати ротаційні фільтри з цією ж метою.

Побудувати теплий будинок можна. Проте, це завдання потребує неабиякої ретельності, точності та строгого дотримання усіх принципів будівництва.

Ознайомитись із газобетонними блоками Ytong та Стоунлайт, а також придбати її можна у Львові на новому торгівельному майданчику Максимус Центру за адресою вул. Городоцька, 300 (територія центру оптової торгівлі «Метро Кеш енд Кері») та на основному складі у м. Дубляни, вул. Львівська, 17

3,770.00  грн/м³

Стінові блоки Стоунлайт

Газоблок стіновий СТОУНЛАЙТ 600×200×250

3,470.00  грн/м³

Стінові блоки Стоунлайт

Газоблок стіновий СТОУНЛАЙТ 600×200×300

3,470.00  грн/м³

Стінові блоки Стоунлайт

Газоблок стіновий СТОУНЛАЙТ 600×200×375

3,470.00  грн/м³

Стінові блоки Стоунлайт

Газоблок стіновий СТОУНЛАЙТ 600×200×400

3,470.00  грн/м³
11,021.00  грн³/м³
11,339.00  грн/м³
11,203.00  грн/м³
11,124.00  грн/м³

Інструменти для газобетону

Штроборіз для газоблоків ручний YTONG

1,135.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Терка для шліфування YTONG

1,600.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Рубанок для газоблоків YTONG

1,870.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Кельма YTONG 48 см

1,320.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Кельма YTONG 36,5 см

1,150.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Кельма YTONG 20 см

1,045.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Кельма YTONG 11,5 см

495.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Кельма YTONG 7,5 см

395.00  грн/шт.