Міфи і правда про недоліки газобетону. Чи властива газобетону радіація?

Наше довкілля, як те, що зазнало згубного впливу людини, так і те, що зберегло недоторканість, характеризується природною радіоактивністю.

Що таке радіація?

Радіація супроводжувала нашу планету завжди і весь процес розвитку життя на Землі відбувався на певному радіаційному фоні. До речі, вважається, що занадто занижений рівень радіації у навколишньому середовищі може провокувати розвиток патогенних мікроорганізмів.

Читайте також: Міфи і правда про недоліки газобетону. Чи поглинають газоблоки вологу?

Але, безумовно, слово «радіація» насамперед асоціюється із атомними станціями та вкрай шкідливим впливом на людський організм. У перекладі із латинської «Радіація» означає випромінювання. Це процес, що супроводжується випромінюванням енергії, яка у просторі переноситься електромагнітними хвилями чи частками, що є нескінченно малими.

Газобетон та радіація

Радіація буває як природною, так і викликаною штучно. Відомо, що найбільш поширеною радіацією природного походження є радіація сонячна. Відповідно, коли ми розглядаємо газобетон на предмет радіоактивності, ми говоримо про радіацію природну, властиву більшості найпопулярніших будівельних матеріалів.

Зважаючи на стрімкий розвиток ринку будівельних послуг, виникнення альтернативних технологій, компонентів та складників, все частіше ми шукаємо відповідь на питання – чи безпечними для нас є будинки, в яких ми живемо? Зокрема, коли йдеться про радіаційний фон у наших оселях.

Норми радіаційного випромінювання

Давайте згадаємо про те, що радіація є природнім явищем, властивим усім будівельним матеріалам – цеглі, дереву, звичайному бетону. Це пов’язано із вмістом таких раіоактивних елементів як радій, торій, калій. Як наслідок, уникнути радіаційного фону повністю – неможливо.

Та рівень радіаційного випромінення у таких випадках не чинить жодного впливу на людський організм. Проте, коли радіаційний фон приміщень завищений, існує висока ймовірність нанесення реальної шкоди здоров’ю мешканцям таких приміщень. Саме тому існують чіткі, граничнодопустимі межі радіаційного випромінювання усіх будівельних матеріалів та будівельної сировини, завдяки чому забезпечується строге дотримання вимог радіаційної безпеки.

Читайте також: Топ-10 переваг газобетонних блоків

Для усіх матеріалів, що застовуються у будівництві, норма радіоактивності становить 370 Бк/кг. Відповідно до існуючої класифікації будівельних матеріалів, газобетон належить до першого класу (найменш шкідливих матеріалів) еколгічної безпеки, адже його питома ефективність природних радіонуклідів є меншою, ніж 54 Бк/кг.

Екологічна безпека газобетону

Коли йдеться про газобетон Ytong, ми говоримо про матеріал, що створений із виключно натуральних природних речовин – води, вапна і піску. Таке природне походження мінерального складу газобетону Ytong спричиняє його мінімальний рівень природної радіації. Для порівняння, рівень природнього радіайційного випромінювання цегли та кераміки вищий у 5 разів.

Таким чином, можемо з певністю стверджувати, що теза про шкідливий радіаційний вплив газобетону абсолютно не відповідає дійсності, і, навпаки, житло, збудоване за допомогою еклогічних та нектосичних газобетонних блоків Ytong гарантуватиме не лише енергоощадність, а й безпеку та здоров’я.