Фіброцементний сайдинг – унікальне рішення для сухого облицювання фасадів

Навісні фасади – відмінний спосіб утеплення та облицювання стін нових і реконструйованих будівель. В цьому разі з зовнішнього боку стіни монтують різні матеріали, наприклад, вініловий чи металевий сайдинг або дерев’яну вагонку. Новий матеріал для облицювання фасадів – фіброцементний сайдинг – має безсумнівні переваги в порівнянні зі згаданими альтернативами.

Важлива перевага навісних фасадів у тому, що шар фінішного облицювання тут монтують без рідких сумішей і розчинів, як це відбувається при використанні фасадних штукатурок. А це означає, що облицьовувати будівлю за допомогою навісних систем можна протягом всього року, а не тільки в теплий будівельний період.

Сухий метод облицювання зовнішніх стін найчастіше використовують для утеплення фасаду з облаштуванням вентильованого повітряного прошарку. Між утеплювачем і зовнішнім облицюванням обов’язково залишають порожній зазор товщиною 20-30 мм (мінімум для фіброцементного сайдінгу Cedral – 20 мм). Прошарок використовується для виведення конденсату з утеплювача і служить додатковим роздільником між вулицею і будинком. Сам утеплювач обов’язково захищають гідроізоляційною мембраною.

Читайте також: Зовнішнє облицювання газобетону: навісні вентильовані фасади

Завдяки такому повітряному буферу показники теплоізоляції навісних вентильованих фасадів збільшуються в порівнянні зі штукатурними фасадами, і це друга ключова перевага подібних систем.

Фіброцементний сайдинг для навісних фасадів

Якщо закрити поверхню утеплювача в навісній системі фіброцементним сайдингом Cedral, до згаданих переваг технології утеплення стін додадуться переваги матеріалу:

 • відмінний зовнішній вигляд фасаду з природною фактурою поверхні «під дерево»;
 • висока міцність і довговічність фасадної системи – 50 років і більше;
 • тривала стійкість кольору фасаду з 10-річною гарантією виробника;
 • гранично низькі експлуатаційні витрати на обслуговування і очищення фасаду;
 • чудові морозостійкість і пожежна безпека системи;
 • мала вага і простота монтажу навісної конструкції;
 • висока стійкість до гниття і корозії;
 • екологічна безпека.

Читайте також: Базальтові плити подвійної щільності – краще рішення для мокрого утеплення фасадів

Всі зазначені переваги фіброцементного сайдингу пояснюються технологією його виробництва.

Виробництво фіброцементного сайдингу

Існує дві технології виготовлення фіброцементу, які дозволяють отримати панелі або сайдинг для навісних фасадів:

 • із застосуванням спеціальної печі – автоклава;
 • з використанням природного сушіння матеріалу.

Автоклавна технологія на відміну від природного сушіння дає можливість зробити продукцію з унікальною текстурою поверхні. Наприклад, у випадку з фіброцементним сайдингом Cedral поверхня планок нагадує розріз масиву дерева – кедра. Але, якщо є бажання, також можна вибрати і гладкі планки Cedral (тип Smooth) зі злегка структурованою поверхнею.

Виробляють фіброцементний сайдинг Cedral із натуральних матеріалів – води, піску, цементу і волокон целюлози. Целюлоза в суміші компонентів виступає армуючою речовиною і надає виробам необхідної міцності. Композитний сайдинг Cedral добре поєднується з іншими натуральними матеріалами – цеглою, металом, каменем, склом – і органічно вписується в природний ландшафт.

Читайте також: Утеплення стін. Основні способи теплоізоляції фасадів

На відміну від дерева фіброцемент  не набухає, не розсихається і не вицвітає. А на відміну від 2-міліметрового пластику і металу 12-міліметрові фіброцементні панелі не деформуються, не піддаються корозії, не шумлять під дощем і не вимагають фарбування. У продажу є близько 30 холодних і теплих відтінків сайдингу Cedral. Вироби відрізняються невисокою теплопровідністю, вологостійкість і стійкістю до перепадів температур.

Монтаж фіброцементного сайдингу

Встановлювати фіброцементний сайдинг Cedral нескладно на будь-які типи стін: СІП і класичні каркасні конструкції, піно- і газобетон, цеглу, дерево і т. ін. Для створення навісного фасаду можна використовувати два типи панелей:

 • простий сайдинг Cedral передбачає класичний спосіб монтажу «ялинкою»;
 • сайдинг Cedral Click завдяки спеціальним виступам і пазам на торцях панелей дає можливість зробити рівний фасад із кріпленням стик в стик.

Монтаж панелей може бути виконаний навіть непрофесіоналом. Для цього в більшості випадків достатньо використовувати лише шуруповерт і саморізи. Монтаж виконують на обрешітку навісної системи. У загальному випадку процес виглядає наступним чином:

 • інсталяція горизонтальної дерев’яної обрешітки за допомогою потужних шурупів або товстих цвяхів (спосіб кріплення визначається матеріалом стіни);
 • монтаж утеплювача між горизонтальними брусами обрешітки до стіни будівлі – найчастіше використовують мінеральну вату, яку кріплять за допомогою тарілчастих дюбелів;
 • кріплення вертикальної обрешітки до горизонтальних брусів;
 • монтаж вентиляційних елементів, які входять до комплекту (перфорованого і стартового профілю);
 • кріплення фіброцементного сайдингу (спосіб кріплення залежить від моделі сайдингу).

Перетин бруса і крок обрешітки (не більше 60 см), а також товщину теплоізоляції підбирають з урахуванням особливостей конкретного об’єкта. Замість горизонтальної дерев’яної обрешітки можливе застосування спеціальних сталевих кронштейнів. Гідроізоляцію кріплять будівельним степлером відповідно до технології утеплення стін. Щоб запобігти гниттю обрешітки і захистити стики застосовують спеціальні гумові ущільнювачі (EPDM-стрічку).

Придбати фіброцементний сайдинг Cedral та інші будівельні матеріали можна у Львові, вул. Городоцька, 300 (територія «Метро Кеш енд Керрі») та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17. Тел.: (067) 556-82-03.