Екологічна безпека газобетону: 4 аргументи на користь газоблоків

Дізнайтеся, чому газобетон вважається екологічно безпечним і надійним будівельним матеріалом, використання якого не несе шкоди здоров’ю.

Для того щоб зрозуміти, чому газобетон безпечний для здоров’я, слід зрозуміти, яка технологія його виробництва. Основні складові газоблоків – пісок, вапно і вода, – вдосталь представлені в природі і практично невичерпні. Їх добувають щадним для довкілля чином. Сировина підлягає сертифікованому контролю якості.

На початковому етапі виготовлення газобетону за допомогою спеціальних млинів подрібнюють пісок і змішують його з іншими, необробленими заздалегідь матеріалами. При цьому використовують воду, а завдяки реакції алюмінієвої пасти з гашеним вапном в масі утворюється водень, який сприяє появі дрібних пір і підняттю матеріалу. Потім утворена маса поступово застигає. Вже в процесі схоплювання леткий водень у порах заміщається повітрям.

Незатверділі газоблоки розрізають і спрямовують у автоклави. Процес тверднення газобетону відбувається з надходженням енергії в вигляді пари при температурі близько 190 °C.

Газобетон не виділяє шкідливих речовин

У останні десятиліття неодноразово повідомлялося про виділення шкідливих для здоров’я речовин із будівельних матеріалів з неприємним запахом. Наприклад, це викид формальдегіду з плит ДСП. До числа шкідливих речовин відносять і спори плісняви.

Газобетон є виключно мінеральним будівельним матеріалом, який не піддається впливу плісняви і не гниє сам. Після автоклавної обробки хімічний склад газобетонних блоків більше не міняється, і при використанні відповідно до призначення він необмежено стійкий.

Читайте також: Топ-8 аргументів на користь будівництва з газобетону

В процесі автоклавної обробки з вапна, піску і води утворюється мінерал тоберморит, який визначає більшість властивостей газобетону. Під час експлуатації газобетон не виділяє ніяких шкідливих для довкілля і здоров’я людини речовин.

Газобетон не має природної радіоактивності

Будь-яка мінеральна сировина і, відповідно, створені з неї будівельні матеріали містять у собі невелику кількість радіоактивних елементів. Найменша кількість радіоактивних часток виявлена в таких мінеральних відкладеннях, як пісок і вапно.

Таким чином, радіоактивність газобетонних блоків також гранично мала, нижча, ніж у інших кам’яних, керамічних і бетонних матеріалів. Фактичне значення активності природних радіонуклідів у газобетону в рази менше нормативних значень і відповідає першому, найбільш безпечному класу будівельних матеріалів.

Газобетон не несе небезпеки при пожежі

Окремої уваги вимагає оцінка небезпеки газобетону при пожежі. Виробники багатьох матеріалів використовують некоректні формулювання, рекламуючи свою продукцію. Так, твердження, що який-небудь полімерний обробний або теплоізоляційний матеріал не горить або є самозатухаючим, не говорить про його пожежну безпеку.

Читайте також: Міфи і правда про недоліки газобетону. Чи властива газобетону радіація?

Найбільш небезпечна дія пожежі і причина 90 % відсотків жертв – це продукти горіння. Виділення газоподібних токсичних речовин під час горіння полімерних будівельних матеріалів є серйозною небезпекою для людей, що живуть в такому будинку.

Газобетон – негорючий матеріал. Під дією високих температур під час пожежі газобетон виділяє тільки воду.

Газобетон має високу довговічність і простий у переробці

Автоклавний газобетон є конструкційно-теплоізоляційним матеріалом, і його довговічність оцінюють і як здатність зберігати працездатність до настання граничного стану, і як здатність зберігати теплоізоляційні властивості на увесь час експлуатації. Оцінна довговічність кращих марок газобетону складає більше 100 років.

Але, попри те що життєвий цикл газобетону розрахований на безліч десятиліть, необхідно передбачити можливість його утилізації. У разі, якщо виникне необхідність зносу будівлі, існує потенційна можливість переробки мінеральних матеріалів. Обов’язковою вимогою для переробки газобетону є його ретельне сортування на стадії демонтажу конструкцій.

Читайте також: Топ-5 помилок при будівництві будинків із газобетону

Таким чином, можна стверджувати, що автоклавний газобетон має оптимальне поєднання експлуатаційних властивостей: екологічну та пожежну безпеку, довговічність і низькі енерговитрати на виробництво і утилізацію. Внаслідок чого застосування газобетону при будівництві будь-яких типів житлових, громадських і промислових будівель відповідає сучасним вимогам в сфері енергозбереження, а також захисту здоров’я людини та довкілля.

Придбати газобетонні блоки можна у Львові, вул. Городоцька, 300 («Метро Кеш енд Керрі») та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17. Тел.: (067) 208-08-03.

3,770.00  грн/м³

Стінові блоки Стоунлайт

Газоблок стіновий СТОУНЛАЙТ 600×200×250

3,470.00  грн/м³

Стінові блоки Стоунлайт

Газоблок стіновий СТОУНЛАЙТ 600×200×300

3,470.00  грн/м³

Стінові блоки Стоунлайт

Газоблок стіновий СТОУНЛАЙТ 600×200×375

3,470.00  грн/м³

Стінові блоки Стоунлайт

Газоблок стіновий СТОУНЛАЙТ 600×200×400

3,470.00  грн/м³
11,124.00  грн/м³
11,203.00  грн/м³
11,021.00  грн³/м³
11,339.00  грн/м³

Інструменти для газобетону

Штроборіз для газоблоків ручний YTONG

1,135.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Терка для шліфування YTONG

1,600.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Рубанок для газоблоків YTONG

1,870.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Кельма YTONG 48 см

1,320.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Кельма YTONG 36,5 см

1,150.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Кельма YTONG 20 см

1,045.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Кельма YTONG 11,5 см

495.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Кельма YTONG 7,5 см

395.00  грн/шт.