Базальтові плити подвійної щільності – краще рішення для мокрого утеплення фасадів

Сучасний гідрофобізований базальтовий утеплювач Rockwool Frontrock Max E, що призначений для безшовних систем теплоізоляції фасадів (так званий мокрий метод), складається з двох шарів кам’яної вати різної щільності. Завдяки цьому плити мають кращі показники теплоізоляції та зручніші у використанні.

Вибираючи утеплювач для фасадних систем, потрібно мати на увазі, що кращі теплоізоляційні властивості мають менш щільні плити, де між базальтовими волокнами знаходиться велика кількість повітря. Але треба також знати, що фасадний утеплювач для мокрих систем, на який наносять шар фасадної штукатурки, постійно перебуває під впливом зовнішнього середовища і витримує безперервні повітряні навантаження. Тому виробники теплоізоляційних матеріалів рекомендують використовувати для фасадів напівжорсткі та жорсткі плити, тоді як у випадку з утепленням, наприклад скатних дахів та інших місць, де не передбачене навантаження на утеплювач, буде цілком достатньо м’яких рулонів із кам’яного або скловолокна.

Але у випадку з плитами подвійної щільності Rockwool Frontrock Max E виробник винайшов чудовий спосіб вирішити протиріччя у властивостях матеріалів для утеплення фасадів. Він запропонував монолітні базальтові плити, які включають жорсткий фасадний шар щільністю 150 кг/м3 та внутрішній м’який шар щільністю 80 кг/м3, який легко адаптується під нерівності на поверхні фасадних стін. При цьому плитний утеплювач Frontrock Max E не є клеєним, а представляє собою монолітну плиту, що виключає можливість розшарування теплоізоляції у процесі використання.

Читайте також: Екструдований пінопласт: сучасний матеріал для внутрішнього та зовнішнього утеплення

Переваги двошарових плит Frontrock Max E

Завдяки наявності двох шарів у складі плитного утеплювача зростає показник теплоізоляції.Базальтова вата щільністю 80 кг/м3 має краще значення теплопровідності (коефіцієнт теплопровідності λ = 0,036 Вт/м⋅K) і у деяких випадках шар утеплювача Frontrock Max E товщиною 100 мм може відповідати за властивостями одношаровому плитному утеплювачу для фасадів товщиною 120 мм.

При цьому зменшується загальна вага (і ціна) теплоізоляції, що знижує навантаження на фундамент будинку та несучі конструкції. Тоді як шар щільністю 150 кг/м3 забезпечує необхідну міцність фасаду.

Подвійний випал утеплювача у великих камерах випалювання унеможливлює появу плям на фасаді. При цьому плавляться всі залишки базальту, які в інших випадках приводять до появи на стінах некрасивих жовтих плям. Сам утеплювач має подовжений термін експлуатації – 50 років.

Читайте також: Утеплення стін. Основні способи теплоізоляції фасадів

Всі ці властивості мінераловатних плит Frontrock Max E, а також високі показники паропроникності та звукоізоляції дають можливість використовувати утеплювач не тільки в складі систем скріпленої теплоізоляції, але і при зведенні стін каркасних будинків, утепленні підвальних перекриттів та перекриттів над гаражами і проїздами.

Використання утеплювача Frontrock Max E

Мінеральна вата Frontrock Max E дуже проста у використанні: зовнішній шар щільністю 150 кг/м3 має маркування, яке дозволяє точно бачити, чи правильною стороною приклеєна плита.

Але необхідно додати, що при монтажі теплоізоляції на клей і дюбелі розчин на вату потрібно наносити по всьому периметру плити та додавати ляпухи по центру листа.

При бажанні придбати базальтові плити Frontrock Max E та суміші для оздоблення фасадів звертайтесь до наших представників у м. Дубляни, вул. Львівська, 17 та у Львові, вул. Городоцька, 300. Телефон для зв’язку: (067) 218-08-22.