10 питань про будівництво з керамоблоків

Будівництво з керамоблоків

Застосування нових будівельних технологій нерідко пов’язане з величезною кількістю проблем. Іноді навіть перевірені і досвідчені майстри не знають, як побудувати будинок з інноваційних матеріалів. Сьогодні ми вирішили розповісти про найбільш актуальні питання, пов’язані зі зведенням котеджів із керамоблоків.

На жаль, на ринку сьогодні не так багато кваліфікованих фахівців, здатних якісно побудувати будинок із газобетону або блоків з поризованої кераміки. При виборі бригади слід обов’язково подивитись, як будівельники укладають елементи, і перевірити, чи не допускають вони поширених помилок. А перед тим як починати будівництво з керамоблоків, варто хоча б приблизно розібратися з основними принципами цієї технології.

Коли і як застосовують теплий розчин для керамоблоків?

Теплий розчин для керамоблоків готують з використанням сипучого матеріалу з високими теплоізоляційними властивостями, наприклад із перлітного або керамзитного піску з розміром зерен від 0,5 до 2,5 мм. Теплопровідність такої суміші в 4,5-5 разів менше, ніж у звичайних цементних розчинів, і вона покращує теплотехнічні показники стіни.

Теплий розчин для керамоблоків

Теплий розчин можна готувати з фірмової сухої суміші, проте нерідко робітники роблять його за рецептом прямо на будмайданчику. У другому випадку спочатку всі складові слід перемішати в сухому стані (зробити гарцовку) і лише потім додати воду і затворити суміш.

Важливо знати, що багатошарові стіни з керамоблоків із зовнішньою теплоізоляцією, а також внутрішні перегородки можна зводити із застосуванням звичайного цементного розчину.

Чи можна виконувати кладку керамоблоків взимку?

Кладку стін із керамоблоків краще виконувати при температурі повітря вище 5 °C. Проте для зимової кладки все ж існують спеціальні добавки, дія яких заснована на зниженні температури замерзання водних розчинів солей. Тому зимове укладання керамічних блоків можливе, але воно вимагає високого професіоналізму та ретельного дотримання технології.

Читайте також: Будинок із керамоблоків: маркування блоків і товщина стін

Навіть за умов ідеального виконання всіх заходів з кладки, міцність стіни (на стиск), яку збудували взимку, буде нижче, ніж міцність споруди, яка була зведена в оптимальних умовах. Тому, якщо це можливо, роботи з кладки все ж варто проводити в теплу пору року.

Як укладати керамоблоки з пазо-гребньовим з’єднанням?

Блоки з пазо-гребньовим з’єднанням подають зверху впритул до вже покладеного елемента, а не переміщують горизонтально по шару розчину. При цьому вертикальне пазо-гребньове з’єднання залишають сухим. Після укладання блок вирівнюють гумовим молотком.

Пазогребенева структура блоків

Важливо знати, що на бічні частини прирізаних блоків, а також тоді, коли доводиться стикувати гладкі лицьові сторони блоків – в кутах будинку і місцях з’єднання стін і перегородок, – суміш слід наносити.

Яка товщина шва при укладанні керамоблоків?

Товщина розчинного з’єднання керамоблоків при використанні звичайного і теплого розчинів зазвичай становить 8-15 мм. Оптимальним вважається шов товщиною 12 мм. Також можливе укладання шліфованих керамоблоків із високоточною геометрією на спеціальний тонкошаровий клей. У цьому разі товщина швів не перевищує 3-4 мм. Також існує технологія укладання керамоблоків на спеціальну монтажну піну шаром 5-7 мм.

Як слід наносити розчин при укладанні керамоблоків?

Горизонтальні шви при укладанні керамоблоків слід формувати однакової товщини, без попадання розчину в порожнечі всередині блоків. Різна товщина швів між рядами кладки призведе до порушення геометрії кладки, виникнення нерівномірних навантажень і утворення містків холоду в більш товстих швах.

Читайте також: Будинок із керамоблоків: вибір розчину і порядок зведення стін

Попадання розчину в порожнини керамоблоків не тільки спричинить погіршення теплоізоляції кладки, а й створить загрозу руйнування структури блоків через неоднорідне термічне розширення матеріалів.

Чи можна комбінувати керамоблоки з іншими стіновими матеріалами?

Блоки з поризованої кераміки не слід комбінувати з більш теплопровідними будівельними матеріалами (наприклад, з цеглою). Така комбінація призведе до формування містків холоду, конденсації вологи у стінових матеріалах та появи цвілі.

Проте можливість використання керамоблоків разом з іншими стіновими матеріалами все ж є. Скажімо, на нижньому поверсі будинку в якості матеріалу для зведення стін можна застосувати блоки з поризованої кераміки, а на другому – газобетон. Але при цьому марка міцності матеріалу стін нижнього поверху повинна бути вище або дорівнювати марці міцності стінового матеріалу другого поверху.

Який утеплювач підходить для керамоблоків?

Керамоблоки мають високу паропроникність, тому цей матеріал краще утеплювати мінеральною ватою, яка на відміну від пінополістиролу добре проводить пар. Це дозволить ефективно виводити зі стіни і утеплювача зайву вологу.

Утеплення керамоблоків

Теплоізоляцію на стіну кріплять на клей і за допомогою дюбелів таким чином, щоб вона щільно прилягала до поверхні стіни. Утеплені стіни частіше виконують за принципом «мокрий фасад», але можливе застосування вентильованих фасадів або зведення дво- або тришарових стін із використанням лицьової цегли.

Чим можна облицювати зовнішні стіни з керамоблоків?

Зовнішню стіну з керамічних блоків слід захистити від несприятливих впливів зовнішнього середовища – вологи, морозу і т. ін. Найчастіше фасад будинку з керамоблоків покривають зовнішньої штукатуркою чи облицьовують клінкерною або лицьовою керамічною цеглою. Якщо зовні конструкції планується облаштувати шар теплоізоляції, фасад та вертикальні шви закривають шпаклівкою.

Які штукатурки рекомендовані для блоків з поризованої кераміки?

Для оздоблення стін із керамоблоків ззовні найкраще використовувати вапняні, цементно-вапняні та теплі суміші з перлітом. Для внутрішніх стін можна застосувати вапняно-гіпсові ті гіпсові штукатурки.

Як закріпити на керамоблоках навісні конструкції?

Для того щоб закріпити предмет на стіні з керамоблоків, потрібно просвердлити отвір, встановити в нього дюбель і загвинтити кріпильний гвинт. При цьому використовують різні типи дюбелів для керамоблоків.

Читайте також: Будинок із керамічних блоків: як вибрати матеріал для будівництва

Для меблів слід використовувати хімічні анкери, які мають спеціальні прорізи. Після того як такий анкер утоплюють в просвердлений отвір, в нього заливають спеціальний клей, який просочується через прорізи, твердне і надійно фіксується в стіні.

Придбати керамоблоки можна у Львові, Городоцька, 300 («Метро Кеш енд Керрі») та у м. Дубляни, Львівська, 17.